Опис проекту. У 2017 році у м. Тернополі розпочато реалізацію проекту «Будівництво багатофункціонального Палацу спорту за адресою проспект Злуки, 3а, в м. Тернополі» – як стратегічного об’єкту розвитку громади.
Загальна площа об’єкту становить майже 14 тисяч метрів квадратних.
Підготовка реалізації ідеї будівництва Палацу Спорту передбачала проведення громадських слухань. Проєкт будівництва Палацу спорту був повністю підтриманий не лише спортивною громадськістю, архітектурно-будівельною радою, але й активними мешканцями громади, оскільки Тернопільщина чи не єдина область в України, що не має спортивної споруди яка відповідає вимогам проведення змагань з ігрових видів спорту навіть всеукраїнського рівня. Реалізація проєкту також несе значущу соціально-культурну функцію, оскільки передбачає перенесення Дитячо-юнацької спортивної школи з греко-римської боротьби, яка на сьогоднішній день базується у будівлі Тернопільському Замку – головному символі міста Тернополя. Будівництво Палацу спорту та перенесення ДЮСШ з греко-римської боротьби у новий сучасний спортивний комплекс дасть змогу вивільнити найстарішу будівлю міста та відтворити унікальне історично-культурне призначення Тернопільського Замку, частину приміщень якого у минулому облаштовували під неофіційну резиденції Президента України на Тернопільщині.
Нова, сучасна спортивна споруда із привабливим зовнішнім виглядом, у процесі будівництва якої будуть використані сучасні технології та будівельні матеріали, що дадуть змогу реалізувати намічені архітектурні рішення. Споруда матиме не лише спортивне значення але й стане центром культурного відпочинку мешканців громади;
Проєкт має довгостроковий соціально-економічний ефект в ході реалізації якого будуть створені нові робочі місця, як у сфері фізичної культури та спорту так і в інших сферах. Враховуючи те, що в процесі розробки проєкту однією з істотних умов завдань на проектування було забезпечення у споруді можливості проведення культурно-видовищних заходів, концертів тощо, а також проведення спортивних заходів міжнародного рівня – робота адміністрації новозбудованого об’єкту буде націлена на забезпечення не лише самодостатності Палацу спорту а й на прибутковість.
Якісне візуальне оформлення об’єкту із застосуванням сучасних технологій будівництва, динамічного освітлення тощо створить унікальний, винятковий образ культової споруди. Функціональна спроможність комплексу дасть змогу забезпечити проведення змагань Міжнародного рівня, оскільки основний спортивний зал міститиме трибуни на 3000 глядацьких місць і буде відповідати усім критеріям міжнародних спортивних федерацій волейболу, баскетболу, гандболу, фут залу, боротьби та інших видів спорту, для проведення змагань найвищого рівня. Унікальні конструктивні рішення дозволять трансформувати зал для проведення культурних, концертних та видовищних заходів, для якісного забезпечення яких запроектовано достатньо допоміжних приміщень (вестибюлі, гардеробні, адміністративні та підсобні приміщення, конференційні зали тощо).
Об’єкт стане тією ареною, що даватиме змогу мешканцям та гостям міста отримати незабутні емоції від безпосередньої участі у спортивному та культурному житті громади.
Проєкт покликаний забезпечити потребу мешканців громади у створені сприятливих можливостей для задоволення потреб у руховій активності, культурного та емоційного збагачення, що відкриє та надасть нових можливостей для реалізації ідей та якісних стартапів на базі Палацу спорту;
Значущість збудованої споруди не втрачатиме цінності протягом усього періоду експлуатації об’єкту.
Правові засади. Постанова Кабінету Міністрів України від 27.03.2019 року №268
Замовник реалізації проекту. Комунальне підприємство «Тернопільський міський стадіон»
Поточний статус. Наявна проектно-кошторисна документація, експертний звіт, дозвіл на виконання будівельних робіт. Будівельні роботи розпочалися у 2019 році (виконано на 12%).